teachers

Όμιλοι Δημιουργικότητας και Αριστείας για το σχολικό έτος 2015-16

1.«Αλλάζουμε τους Εαυτούς μας - Σώζουμε τον Πλανήτη μας» Υπεύθυνοι καθηγητές: Σπύρος Μέλλιος, Ειρήνη Μίτσελλ

2. «Παραμύθι και Μαθηματικά» Υπεύθυνη καθηγήτρια: Καλλιόπη Παυλοπούλου (ΠΕ03)

3. «Γαλλογερμανική επίδραση στη γλώσσα , τον πολιτισμό και την καθημερινή ζωή: H περίπτωση της Αλσατίας» Υπεύθυνη καθηγήτρια: Γεωργία Παπαβασιλείου (ΠΕ07), με τη συνεργασία της Κυριακής Διάμεση (ΠΕ05)

4. «Bιολογία και Υγεία» Υπεύθυνη καθηγήτρια: Φλώρα Ζαράνη (ΠΕ04.04)

5. «Mαθηματική Σκέψη» Υπεύθυνη καθηγήτρια: Φωτεινή Ζουλινάκη (ΠΕ03)

6. Oμάδα φιλαναγνωσίας –θεάτρου « Διαβάζω – Βλέπω – Παίζω θέατρο» Υπεύθυνοι καθηγητές: Λευτέρης Βεκρής (ΠΕ02), Λαμπρή Μασαλά (ΠΕ02)

7. Φυσική 20ου αι.: «Από το ορατό… στο αόρατο και από το απόλυτο… στο σχετικό» Υπεύθυνη καθηγήτρια: Αριστέα Μπουλουξή (ΠΕ04.01) -ΤΑΞΕΙΣ: Β΄ και Γ΄

8. Όμιλος Ψυχολογίας: «To ταξίδι της εφηβείας» Υπεύθυνη καθηγήτρια: Αθανασία Μπινίσκου (ΠΕ01)

9. «Αστρονομία – Αστροφυσική – Στοιχειώδη σωμάτια» Υπεύθυνος καθηγητής: Εμμ. Ριτσατάκης (ΠΕ04.01)

10. «Ψυχοκινητικές Δεξιότητες σε παιγνιώδη μορφή – “Kid’s Athletics” Κλασσικός Αθλητισμός για παιδιά» Υπεύθυνος καθηγητής: Χρύσανθος Καρούζος (ΠΕ11)

11. «Βιοτεχνολογία και Ρομποτική» Υπεύθυνος καθηγητής: Άγγελος Καραφωτιάς (ΠΕ19/ΠΕ12.05)

Όμιλοι εκπροσώπησης για το σχολικό έτος 2015-16

«Unesco - MUN - Ρητορικά Αγωνίσματα» Υπεύθυνες καθηγήτριες: Αγγελική Αρσενικού (ΠΕ06), Παρασκευή Μπαξεβάνη (ΠΕ02), Κατερίνα Νικολοπούλου (ΠΕ02), Σοφία Γελαδάκη (ΠΕ02)