teachers

Σήμερα 21 Μαΐου 2014 τα μαθήματα τέλειωσαν στο σχολείο με μια αθλητική γιορτή. Το δεκαπενταμελές συμβούλιο των μαθητών με την επίβλεψη του καθηγητή φυσικής αγωγής Χρύσανθου Καρούζου, διοργάνωσαν αγώνες αθλοπαιδιών.

Για την ιστορία αναφέρουμε ότι στο βόλεϊ κοριτσιών, νικήτρια ομάδα στον τελικό ήταν η γ’ Γυμνασίου με 3-2 σετ επί της Β’ Γυμνασίου. Είχε προηγηθεί ο αγώνας μεταξύ β’ Γυμνασίου και α’ Γυμνασίου με νικήτρια την β’. Στο ποδόσφαιρο νικήτρια ομάδα η γ’ Γυμνασίου με σκορ 6-3, ενώ στον προηγούμενο αγώνα η β’ γυμνασίου απέκλισε την Α’ στα πέναλτι με σκορ 2-0.

Τέλος στο μπάσκετ η α’ γυμνασίου αποδείχτηκε "σκληρό καρύδι" για τα δόντια των αντιπάλων. Αφού νίκησε στον ημιτελικό εύκολα την β’ γυμνασίου, λύγησε στον τελικό στα τελευταία λεπτά από την Γ’ με σκορ 34 – 28.

Όλοι οι μαθητές το χάρηκαν συμμετέχοντες και μη, αξίζει να τονίσουμε ότι η Α’ γυμνασίου ξεχώρισε για την αγωνιστικότητα της. Ευχόμαστε στα παιδιά καλή επιτυχία στις εξετάσεις και ελπίζουμε την νέα χρόνια να μπορέσουμε να προσθέσουμε και ατομικά αγωνίσματα στην αθλητική μας ημέρα.

Επιμέλεια: Ουρανία Τσάπαρη