Βράβευση μαθητών που διακρίθηκαν στο 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής για το Γυμνάσιο

Στις 17 Ιανουαρίου 2015, στην Αίθουσα Δρακοπούλου του Πανεπιστημίου Αθηνών, βραβεύθηκαν τέσσερις μαθητές μας της Β' Γυμνασίου, οι οποίοι πέρσι βρίσκονταν μεταξύ των 50 πρωτευσάντων μαθητών της Α΄ Γυμνασίου που συμμετείχαν στο 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής για το Γυμνάσιο.

Μάλιστα, το σχολείο μας ήταν το μοναδικό με τόσους μαθητές μεταξύ των βραβευθέντων της Α΄ Γυμνασίου! Οι μαθητές μας οι οποίοι βραβεύθηκαν ήταν:
•  Πρίφτης Νικόλας (Β3) του Κωνσταντίνου και της Ευδοξίας, ο οποίος κατέλαβε τη 14η θέση.
•  Τόλιας Φίλιππος (Β3), του Θεοδώρου και της Ελπίδας, ο οποίος κατέλαβε τη 19η θέση.
•  Αστεριάδης Νικηφόρος (Β1), του Νικολάου και της Ωραιάνθης, ο οποίος κατέλαβε την 28η θέση.
•  Μαλαχίας Γεώργιος (Β2), του Νικολάου και της Βασιλικής – Μαρίας, κατέλαβε την 32η θέση.

Στην τελετή της βράβευσης δυστυχώς δεν μπόρεσε να παραβρεθεί ο Νικόλας Πρίφτης, ο οποίος εκείνη την ώρα συμμετείχε στη φάση "Ο Ευκλείδης" του διαγωνισμού της ΕΜΕ. Ωστόσο, ο συμμαθητής του Φίλιππος Τόλιας επάξια παράλαβε το βραβείο του. Εύγε παιδιά! Πάντα επιτυχίες!

Επιμέλεια: Μάνος Ριτσατάκης, Αριστέα Μπουλουξή

111   222