Βραβείο του Κοινού για την ομάδα των Anavryters στον διαγωνισμό «Λέμε ΟΧΙ στο σχολικό εκφοβισμό»

Ο διαγωνισμός «Λέμε ΟΧΙ στο σχολικό εκφοβισμό» είναι μέρος του εκπαιδευτικού προγράμματος του Βρετανικού Συμβουλίου και του Διεθνούς Κέντρου Ολυμπιακής Εκεχειρίας με τίτλο «Σέβομαι τη Διαφορετικότητα», το οποίο είναι κατά της ενδοσχολικής βίας και βασίζεται στα ιδανικά και τις αξίες του Ολυμπισμού και της Ολυμπιακής Εκεχειρίας.

Οι μαθητές του σχολείου μας Διονύσης Ακάλεστος, Στέλλα Βαρσάμη, Βησσαρίωνας Γκουβίνας, Έρρικα Κλαουδάτου και Φιλιππία Κόγκα ή αλλιώς η ομάδα των Anavryters, συμμετείχαν και απέσπασαν το Βραβείο του Κοινού.

Η απονομή των βραβείων έγινε στο Μουσείο της Ακρόπολης, την Τετάρτη 10 Δεκεμβρίου 2014. Συγχαρητήρια στα παιδιά μας, σε όλους τους νικητές, αλλά κυρίως σε όλα τα σχολεία που συμμετείχαν στο διαγωνισμό με τις εξαιρετικές τους εργασίες!

Επίσκεψη στο blog των Anavryters απο ΕΔΩ

222      333