75ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός «Ο Θαλής» που διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας της Β’ και Γ’ Γυμνασίου οι οποίοι διακρίθηκαν στον 75ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό «Ο Θαλής» στα Μαθηματικά που διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία
και
θα συμμετάσχουν στον επόμενο διαγωνισμό «Ο Ευκλείδης» στις 17 Ιανουαρίου 2015!

Από τη Β’ Γυμνασίου:
Αφουξενίδης Μιχάλης, Βελώνιας-Μπελώνιας Γεώργιος, Βλαχάκης Δημήτρης, Βλαχόπουλος Κωνσταντίνος του Αλεξίου, Βυζιριαννάκη Ειρήνη, Γιαννόπουλος Νίκος, Δάλπη Μυρσίνη, Δερμιτζάκης Παύλος, Δούκογλου Αλέξανδρος, Καραμπάτσος Πέτρος, Μάντακας Αντώνης, Μαρκαντωνάτος Γεράσιμος, Μεσογείτη Λυδία, Μπελέρη Κασσιανή, Μπόγλου Ελεάνα, Πανταζίδου Μαρία, Πρίφτης Νίκος, Προδρομίδου Αναστασία, Ραφτοπούλου Ευγενία, Φραγκουλόπουλος Κωνσταντίνος.

Και από τη Γ’ Γυμνασίου:
Αλεξανδρίδης Θεοδόσης, Λερου Δήμητρα - Ηλέκτρα, Μελένιου Μιράντα - Σοφία, Μπαρτσιώκα Λαμπρινή - Ηρώ, Παπαζαφειρόπουλος Αναστάσης, Προδρομίδης Κυπριανός - Ιάσων.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ήμασταν το σχολείο με τους περισσότερους επιτυχόντες στη Β’ Γυμνασίου (20) σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία! ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ!

Επιμέλεια: Κάλλια Παυλοπούλου